DPJC
x
Naršydami Jūs sutinkate su privatumo politika (peržiūrėti). Gerai
 

 
  Navigacija
   
Naujienos
   
Apie mus
   
Paslaugos
   
Parama
   
Savanorystė
   
Kontaktai
   
  Parama


Kiti paramos būdai

 
Kalendorius


<   
Balandis 2021
  >
P A T K P Š S
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
 
 
 
     
Pradžia > Naujienos > Projekto dalyviai pasidalijo įspūdžiais: terapija pakeitė gyvenimą

Projekto dalyviai pasidalijo įspūdžiais: terapija pakeitė gyvenimą


Antrus metus skaičiuojantis projektas "Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste" neliko neįvertintas tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus klaipėdiečių. Visoms uostamiesčio šeimoms skirtos nemokamos, įvairaus pobūdžio paslaugos ir veiklos – nuo psichologinių konsultacijų, dailės terapijos iki poilsinių stovyklų – sulaukė išskirtinio susidomėjimo ir šiltų dalyvių atsiliepimų.

Vaiko pažanga stebinanti

Praėjusių metų liepą Klaipėdos savivaldybės administracija kartu su partneriais pradėjo vykdyti iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą "Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste". Pirmą kartą dėmesys skiriamas kiekvienai šeimai, neišskiriant jokių grupių. Klaipėdiečiai gali rinktis iš daugiau nei 20 skirtingų nemokamų paslaugų, o jų spektras nuolat plečiamas.

Viena projekto dalyvių Ernesta Pavasarienė pasakojo įsitraukusi net į keletą projekto siūlomų veiklų. Klaipėdietė kartu su dukra lanko labdaros ir paramos fondo "Dienvidis" organizuojamus muzikinius užsiėmimus, moteris taip pat spėjo išbandyti dailės terapiją bei piešimo ant kūno mokymus.

"Su dukryte muzikinius užsiėmimus lankome nuo vasario, mums jie taip patinka, kad būtinai pratęsime. Vaiko elgesyje pastebėjau labai didelę pažangą, mano dviejų metukų mergaitė jau dainuoja daineles, daug kalba, yra drąsesnė tarp vaikų. Dėl to ir adaptacija darželyje buvo lengvesnė. Tie užsiėmimai man buvo didelis atradimas", – įspūdžiais dalijosi E. Pavasarienė.

Skelbimą apie mažųjų muzikiniam lavinimui skirtą užsiėmimą "Aukime kartu su muzika" klaipėdietė pastebėjo interneto socialiniame tinkle "Facebook". Ji pasidžiaugė, kad dar suspėjo patekti į lankančiųjų grupę, kurią sudaro apie dešimt mamų su vaikais.

"Iki šiol visos glaudžiai bendraujame, viena kitai duodame patarimų. Tapome šeima. Kalbant apie dailės terapiją, kartu su psichologe analizuodama save atradau tokių dalykų, kurie pakeitė mano gyvenimą", – atviravo pašnekovė.

Prieinama visiems

Visuomenėje vis dar vyrauja stereotipų, esą visa, kas nemokama, skirta tik probleminėms, rimtų išbandymų patiriančioms ar ties skurdo riba atsidūrusioms šeimos. E.Pavasarienės patirtis liudija priešingai – projekto metu sutikti dalyviai – labai skirtingi savo profesija, amžiumi, užimamu socialiniu statusu.

Tos pačios nuomonės laikėsi ir kita dailės terapijos dalyvė Agnė Ramonaitė. "Džiaugiamės, kad atsiranda veiklų, kurios siūlomos ir prieinamos visiems klaipėdiečiams, neišskiriant jokių socialinių grupių, gaunamų pajamų. Anksčiau to tikrai pasigesdavome.

Pati apie vykdomą projektą sužinojau iš mokyklos, kurioje dirbu, administracijos", – pridūrė A.Ramonaitė.

Pašnekovės manymu, grupinės veiklos skatina bendruomeniškumą, tai puiki proga pabūti tarp žmonių, kurių paprastai nesutiktum savo kasdienybėje. Be to, tarp didelės siūlomų veiklų įvairovės kiekvienas gali atrasti sau patinkančią.

"Jei netinka meno terapija, galima išbandyti praktiškesnę ar buitiškesnę sritį, pavyzdžiui, floristiką. Pasirinkimas labai platus. Pati padalyvavau net keliose veiklose. Nustebino ir tai, kad užsiėmimų metu tėvai savo atžalas trumpam laikui gali patikėti užimtumo specialistams. Taip kad pagalvota apie viską, ir organizatoriai suteikia visas sąlygas, kad pasinaudotumei paslauga", – atkreipė dėmesį A. Ramonaitė.

Apie dailės terapiją iš kaimynės sužinojusi Vilma atviravo, kad šios neįprastos pamokos jai padėjo visapusiškai atsiskleisti, susirasti draugų. Ją maloniai nustebino pagarbus požiūris į kiekvieną dalyvį. "Man patiko, kad iškart buvo aiškiai nurodytos taisyklės – nesityčioti, gerbti vieniems kitus, drąsiai klausti. Užmezgėme artimą ryšį su mokytoja ir iki šiol bendraujame", –  privalumus vardijo Vilma.

Tapyba malšina įtampą

Projekte "Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste" dirba tik kvalifikuoti savo sričių profesionalai – teisininkai, mediatoriai, vaikų užimtumo specialistai, šeimų konsultantai, socialiniai darbuotojai bei pedagogai, lektoriai.

Psichologės-lektorės Bangos Narmontienės teigimu, praktinis darbas grupinių psichologinių konsultacijų metu suartina žmones, padeda atsitiesti po sunkių dvasinių išgyvenimų, kasdienybėje pamatyti naujų spalvų.

"Grupinė terapija naudinga tuo, kad, priešingai nei individualus konsultavimas, suteikia galimybę praplėsti akiratį, pamatyti, kad žmonės turi skirtingų arba kaip tik labai panašių problemų. Kai kalba vienas grupės narys, visi kiti gauna tam tikrą žinutę apie save. Tai suvienija dalyvius, leidžia atrasti bendraminčių. Dailės terapijos metu žmogus analizuoja save, naudodamasis maloniais metodais, išpiešdamas jausmus. Čia siekiama ne grožio rezultato, o išveikos", – aiškino B.Narmontienė.

Žmonėms tai puikus  būdas neužsisklęsti savyje, išsikalbėti. Juolab kad kūryba teikia didelį džiaugsmą, stiprina savivertę.

"Ryšys tarp lankančiųjų grupes tampa toks artimas, kad atėjus laikui atsisveikinti būna ir ašarų. Tokiais momentais supranti, kokia galinga yra dailės terapija. Kita asmeninio augimo grupė "Gėlių magija" yra naudinga moterims, turinčioms kūrybinį polėkį. Sukurtas grožio rezultatas visada teikia labai daug džiaugsmo bei nusiraminimą. Moterys ateina pavargusios po darbų, o išeina pakylėtos ir energingos", – šypsojosi B.Narmontienė.

Psichogolė-lektorė pastebėjo, kad pastaruoju metu didėja asmeninių psichologinių konsultacijų poreikis.

Nepamiršti ir paaugliai, ir nėščiosios

Pasak Klaipėdos miesto šeimos ir vaikų gerovės centro direktorės Ritos Bratėnaitės-Vitkienės, tarp siūlomų veiklų gausu tokių, kurios skirtos tiek šeimoms, tiek atskiriems jos nariams.

Štai klaipėdietė Aušra Butkevičienė pasinaudojo galimybe praleisti daugiau laiko su šeima, pasirinkdama kelių dienų šeimos stovyklas su nakvyne.

Moteris neslėpė džiaugsmo, kad pagaliau daugiau dėmesio skiriama vidutiniškai uždirbančioms, tvarkingoms šeimoms.

"Sūnus lankė psichologo konsultacijas, aš – sveikos gyvensenos užsiėmimus, taip pat visi dalyvavome šeimų stovyklose. Tenka pripažinti, kad gyvenant tokiu intensyviu tempu rasti laiko šeimai šiandien tikrai labai sudėtinga. Juolab kad ir pramogos keturių asmenų šeimai kainuoja nemažai. Tai, kad galėjome dalyvauti visi, mums buvo didelis paskatinimas. Šią vasarą buvome Varniuose, lankėme piliakalnius, muziejus. Mūsų šeimai tai buvo didelė dovana", – sakė A.Butkevičienė.

Šeimų dienos stovyklose dalyvauja ir neįgalieji, kuriems, anot organizatorių, būna smagu pakeisti aplinką, jie jaučiasi visaverte visuomenės dalis.

Tarp projekto "Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste" siūlomų veiklų – ir Dvasinės pagalbos jaunimui centre veikiantis paauglių klubas. Jį lankanti moksleivė Eglė Račinskaitė entuziastingai kalbėjo sutikusi čia daug bendraminčių. Tapdami savanoriais, atlikdami savianalizės testus ir kitaip save tobulindami vaikai įgauna daugiau pasitikėjimo savimi.

Kita projekto dalyvė turėjo progą nėščiųjų kursuose nemokamai pagilinti žinias apie nėštumą. "Laukiuosi antrą kartą, tačiau vis tiek buvo naudinga atnaujinti žinias, juolab nemokamai. Kiti tėvai turbūt sutiks, kad Lietuvoje turėti daugiau nei vieną vaiką yra prabanga. Norėtųsi ir daugiau savišvietai skirtų seminarų ne tik apie naujagimio laukimą, bet ir apie tolesnę vaiko raidą, auklėjimo subtilybes, tėvų pasikartojančias klaidas. Su vyru mielai juose apsilankytume", – tikino Kristina Kervė.

Yra ir daugiau planų

Šiuo metu minėtas veiklas organizuoja trys įstaigos: labdaros ir paramos fondas Dvasinės pagalbos jaunimui centras, labdaros ir paramos fondas "Dienvidis" ir VšĮ Socialinių paslaugų informacijos centras.

Kaip teigė R.Bratėnaitė-Vitkienė, gyventojus konsultuoja tik aukštos kvalifikacijos specialistai, atsakingai žiūrintys į savo darbą.

Nemokamai teikiamos ir neribotos teisinės, mediacijos paslaugos. Mediatoriai ne tik konsultuoja, bet sutvarko reikalingus dokumentus ir paruošia teismui.

Pasak "Dienvidžio" vadovės Jurgitos Kulevičienės, ateityje, atsižvelgus į pasiūlymus ir esamą poreikį, planuojama ir daugiau veiklų: seminarai, skirti paauglių paruošimui egzaminams, interaktyvūs porų kursai, skatinsiantys pažinti ir iš naujo atrasti save bei partnerį, seminarai šeimoms apie tai, kaip teisingai planuoti biudžetą.

Per vienerius metus projekto paslaugomis pasinaudojo 1,5 tūkst. žmonių. Didelį dalyvių skaičių lėmė tai, jog paslaugos nemokamos, lengvai prieinamos, jas teikia didelis būrys specialistų. Viena populiariausių paslaugų buvo individualios psichologinės konsultacijos.

Norintieji gauti daugiau informacijos apie organizuojamas veiklas ir konsultacijas turėtų apsilankyti internetiniame tinklalapyje www.seimaiklaipedoje.lt.Visos naujienos
 
 

Galerija

 

Rėmėjai

 

 

               

Dėkojame už paramą

 
     
 
     
2013 - visos teisės saugomos.
 

Adresas: Darželio g. 11 , Klaipėda,  LT-93195

Telefonai: (8 46) 360411, (8 46) 36 00 18 
Mob. telefonas: 867403450 
Faksas: (8 46) 360412 
Įmonės kodas: 2931 15080 
Atsiskaitomoji sąskaita: LT72 7044 0600 0050 6985
Valiutinė sąskaita: LT35 7044 0600 0050 6972, AB SEB BANKAS, Klaipėdos filialas