(846)360411info@dpjc.lt

2023-01-27

Leiskime vaikams rugsėjį sutikti naujai suremontuotose patalpose. Mus galite paremti skiltyje "PARAMA"

Piligriminis žygis dviračiais Klaipėda-Kartena-Plateliai-Plungė-Klaipėda

2020-06-24 -27. Pirmoji diena – pilna jėgų, geros nuotaikos, optimizmo bei nežinomybės. Gavę palaiminimą kelionei, po Šv. Mišių išjudėjome į daug žadantį, iššūkių kupiną kelią. Vos išvykus supratome, jog kelias ilgas, kupinas vingių, pakalnių ir kalnų bei kaitrios saulės. Įveikę kelią iki Gargždų, pasigrožėję Kalniškės piliakalnio kraštovaizdžiu, pasiekėme „Lakštingalų slėnį“. „Lakštingalų slėnis“ – nuostabi ramybės oazė gamtos apsuptyje, čia pailsėję ir pasistiprinę bei pasigardžiavę Vėžaičių seniūno gausiomis dovanomis (gaiviais ledais) leidomės į kelionę toliau. Čia mūsų laukė didžiausias kelionės išbandymas – žvyrkelis, kuriuo pajudėjome Mikoliškių link. Ieškodami prieglobščio nuo kaitrios saulės, atradome Šv. Juozapo bažnytėlę, kurioje malonios kaimo pročkelės dėka, atsikvėpėme ir pasigardžiavome šviežiomis, katik skintomis, saldžiomis braškėmis. Atsidėkoję, iškeliavome galutinio dienos tikslo link – Kartenos. Sukaupę jėgas pasiekėme Karteną, joje įsikūrėme ir nuostabiai praleidome vakarą- atsigaivinome Minijos upėje, praleidome vakarą prie jaukaus laužo ant kurio garavo pasakiškai gardi vakarienė.

Antrąją dieną visi it vyturiai anksti pakilę, išjudėjome į kelią. Ir nors jautėme nemenką raumenukų skausmą, lėkėme toliau link Platelių net draugiškai lenktyniaudami vienas su kitu. Pakeliui aplankėme ir Šateikių bei Gintališkės miestelius, prasilenkėme su danguje skriejančiais bei lizduose bešildančiais šeimyną gandrais, o svarbiausia buvome puikios nuotaikos ir stiprėjome kaip komanda. Toliau kelyje sutikome net kelis, daug iššūkių žadančius kalnus ir pakalnes. Į kalniuką palengvėliu – į pakalnę su vėjeliu pasiekėme mūsų tikslą – nuostabų Žemaitijoje įsikūrusį miestelį Platelius. Juose mus pasitiko poilsiavietė “Šaltinėlis”, kurioje mūsų laukė minkštos lovelės bei pailsėti trokštančios kojelės. Truputį pailsėję išskuodėme prie Platelių ežero, kur minkštas ežero vanduo glostė ir gaivino mūsų nusvilusius petukus ir kojas. Vakare, susirinkę prie laužo, dainavome dainas, o ilgą dieną vainikavo naktinis žygis su kvaksėmis varlėmis, sraigėmis ir dangų nutvieskusiomis žvaigždėmis.

Trečiąją dieną, pailsėję ir žvalūs sutikome ankstų rytą žvelgdami į nuostabų Platelių ežero kraštovaizdį. Žinodami, jog laukia dar vienas kelio ruožas, rytą praleidome ramiai, maudėmės Platelių ežere, išbandėme ir vandens dviračius, o plaukiodami grožėjomės nuostabiais, išskirtiniais vaizdais. Išjudėjus link Plungės supratome, jog Platelių ežeras vienas aukščiausiai susiformavusių ežerų, kadangi kelelis nuo ežero tolyn buvo lengvas, tad lėkėme pakalniui su vėjeliu ir pačiomis geriausiomis nuotaikomis. Pasiekę dienos tikslą, toli gražu, nepavargome, grožėjomės Oginskio dvaro aplinka, o vakarą vainikavo nuostabus dviračių žygio dalyvių talentų šou, kupinas muzikos, dainų, šokių ir eilių.

Ketvirtoji diena. Pailsėje, kilome iš šiltų patalų it vieversiai, kadangi laukė ilgas ir iššūkių pilnas kelelis namo. Kadangi kelio ruožas gana nemažas, sustojome pailsėti “Karčiamoje”, pasigrožėjome sodybos išpuoselėta aplinka. Visgi, vidinis balsas šaukė, jog namai jau visai čia pat, tad sėdę ir sukaupę jėgas, judėjome namų link ir lenktyniavome su grėsmingais debesimis, žadančiais lietų, gaivą ir atokvėpį. Ir jau visai čia pat, Jakuose, kai kelio liko tik maža dalelytė, lietus pakrikštijo mus ir pasveikino grįžtančius iš ilgos kelionės. Šioje kelionėje suartėjome ir tiek daug patyrėme kartu – tapome tikra šeima. Mūsų neišgąsdino niekas – nei lietus, nei vėjas, nei karštis, nei ilgas kelias… Nes kartu MES galime viską.

Nuoširdžiausiai dėkojame žygio dviračiais dalyviams, kurie ištvermingai įveikė visas kliūtis, vadovams – kurie rūpinosi visų mūsų gerove, rėmėjams – Klaipėdos miesto savivaldybei už suteiktas lėšas bei Vėžaičių seniūnui, Mikoliškių Šv. Juozapo bažnyčios pročkelei, Kartenos klebonui kun. Algirdui, Kartenos kultūros namų vedėjai Janinai, Platelių poilsiavietei “Šaltinėlis”, užkandinei “Plate lyn”, ŽNPD Platelių lankytojų centrui, kavinei Karčema, kurie prisidėjo prie mūsų gerovės dviračių žygyje Klaipėda – Plateliai – Klaipėda. Tariame didelį AČIŪ ir lauksime Jūsų kitais metais!

Socialinė pedagogė Kristina Babrauskaitė